Jaki środek na porost włosów wybrać? Serum na porost włosów: opinie

maj 30, 2020 przez

Jaki środek na porost włosów wybrać? Serum na porost włosów: opinie

Wiele osób jest zmartwionych stanem swoich włosów. Problem z łysieniem mają nie tylko mężczyźni, ale i kobiety. Jeżeli chcesz zadbać o swoje włosy, to warto zacząć od pozbycia się łupieżu, a następnie zastosować specyfiki, np. poprawiające ukrwienie skóry głowy. Na rynku znajdują się produkty, które obiecują poprawienie wzrostu włosów i zatrzymanie nadmiernego wypadania włosów.

Co obiecują preparaty na porost włosów?

Różne szampony, wcierki i sera mają odżywić cebulki i pobudzić wzrost włosów, stymulować powstawanie „baby hair”, regulować wydzielanie sebum i spowolnić przetłuszczanie włosów, wspomagać redukcję łupieżu, regenerować skórę głowy. Preparaty mają na celu także wydłużenie fazy wzrostu włosa.

Co ma wpływ na wypadanie włosów?

Cykl wzrostu włosa
Sadium anagenu – okres wzrostu włosa, który łączy się z namnażaniem się komórek macierzy cebulek włosa i mitozami komórkowymi, które zachodzą w obrębie włosa.
Stadium katagenu – okres, w którym włos przestaje rosnąć i ustają podziały komórek macierzy.
Stadium telogenu – okres, w którym włos wypada i następuje czas odpoczynku komórek macierzy.

Stan mieszków włosowych

Nowy włos zaczyna wzrastać dopiero po pewnym czasie. Czasami rośnie on w tym samym mieszku włosowym, z którego wypadł stary włos – pod wpływem komórek macierzy starego włosa. Innym razem zaś tworzą się nowe komórki macierzyste, dzięki powstaniu brodawki cebulki włosa. Na mieszki włosowe wpływa na przykład łysienie androgenowe, które atakuje mieszki włosowe. W konsekwencji ulegają miniaturyzacji. Miniaturyzacja mieszków sprawia, że włosy stają się osłabione i wypadają.

Sposoby na porost włosów – serum na porost włosów: opinie

Jeśli chcesz przyspieszyć porost włosów nie narażaj ich na drastyczne skoki temperatur. Unikaj lokówek i prostownic. Jedz zdrowo, włączaj do swojej diety witaminę B12, wapń, żelazo i cynk. Pomocne jest regularne przycinanie włosów, w ten sposób pozbędziesz się zniszczonych końcówek. Regularnie olejuj włosy, stosuj masaż skóry głowy (wystarczą 2 minuty dziennie, byle konsekwentnie). Zastosuj odpowiednią wcierkę do włosów (może zawierać np. kofeinę albo kapsaicynę). Pomocne będzie także sprawdzone serum na porost włosów opinie innych użytkowników bywają bardzo istotne.

Podobne

Tagi