Krem do cery naczynkowej. Jaki wybrać? Cera Plus Solutions krem do skóry naczynkowej

cze 2, 2020 przez

Krem do cery naczynkowej. Jaki wybrać? Cera Plus Solutions krem do skóry naczynkowej

Cera naczynkowa wymaga specjalnej pielęgnacji. Jest to cera, na której pojawiają się „pajączki” naczynia krwionośne są cienkie, słabe i bardzo widoczne. Skutkuje to dużą wrażliwością na czynniki zewnętrzne.

Dlaczego mam cerę naczynkową?

Na posiadanie cery naczynkowej przekładają się czynniki genetyczne, nieodpowiednia pielęgnacja, złe odżywianie, zbyt duża ekspozycja na działanie promieni słonecznych. Typowe symptomy cery naczynkowej to: skłonność do czerwienienia się, czerwone plamki na policzkach. Dzieje się to z powodu mało elastycznych naczyń krwionośnych. Rumieniec pojawia się często, ale trudno się go pozbyć. Może być spowodowany emocjami, wysiłkiem, spożyciem alkoholu, zmianą warunków atmosferycznych oraz ostrymi przyprawami. Nieodpowiednia pielęgnacja również może pogłębiać problem. Często też problemy z nadwrażliwością cery i trwałe zaczerwienienia mogą skutkować pojawieniem się uciążliwego trądziku, trudnego w leczeniu.

Odpowiednia pielęgnacja do skóry naczynkowej

Najbardziej należy skupić się na zwiększeniu elastyczności oraz uszczelnieniu naczynek krwionośnych (kosmetyki bogate w witaminę C i K), odpowiednim nawilżaniu i wzmocnieniu bariery ochronnej skóry. Można stosować kosmetyki posiadające witaminę B3 oraz aloes. Najlepszym składnikiem aktywnym jest witamina C. Pomaga ona w rozjaśnianiu skóry, ale także wzmacnia naczynia krwionośne. Dobrze działa też witamina K. Niweluje ona zaczerwienienia, poprawia koloryt skóry. Awokado może być świetnym składnikiem, na bazie którego można sobie samemu przygotować maseczkę i nakładać ją na wrażliwą skórę. Stanowi ono źródło witaminy K.

Cera Plus Solutions krem do skóry naczynkowej

Przydatny też jest wyciąg z korzenia lukrecji, który skutecznie rozjaśnia skórę, łagodzi podrażnienia i stany zapalne. Dobrym rozwiązaniem dla cery naczynkowej jest na przykład Cera Plus Solutions krem do skóry naczynkowej. Można też wykorzystać kosmetyki z naturalnymi składnikami, np. z ekstraktem z miłorzębu japońskiego, wyciągiem z oczaru wirginijskiego oraz wyciągiem z arniki górskiej czy kwiatów mirtu.

Podobne

Tagi