Czym i jak nakładać podkład?

lip 9, 2021 przez

Czym i jak nakładać podkład?

Jak rozprowadzić podkład, żeby na skórze wyglądał naturalnie? Dobrze zaaplikowany jest niewidoczny. Mamy trzy techniki: palcami, gąbką i pędzlem. Każda z nich nadaje się do innego produktu, bo rodzajów podkładu jest sporo. Dobór odpowiedniego narzędzia i metody będzie uzależniony od konsystencji produktu. Zobacz, jak to zrobić profesjonalnie.

Rodzaje podkładów

Jego struktura warunkuje, czym będziemy aplikować produkt. Na rynku znajdziemy bardzo różne produkty w postaci: płynu, kamienia, pudru, sztyftu, musu, a nawet pianki. Podkład w sztyfcie może być stosowany bezpośrednio. Kamuflaże płynne najlepiej jest nanosić gąbką, podkłady sypkie, mineralne i kamienne dobrze rozprowadzą się specjalnie do tego dedykowanym pędzlem.

Jakim narzędziem aplikować?

Czym najlepiej nakładać podkład, zależy tylko od Twoich preferencji i upodobań. Pędzel ma kilka wersji, grubości i różne zaokrąglenia pozwalające nie tylko na rozsmarowywanie, ale też wmasowywanie. Nadaje się do produktów sypkich. Wielkość i grubość włosia pozwala na stosowanie aplikatora w różnych częściach twarzy. Gąbki są ekonomiczne. Nie wchłaniają podkładu i nadają się do substancji lejących. Fluidy można nanosić gąbką w kształcie stożka, która ułatwia aplikację nawet w trudno dostępnych miejscach. Mamy też palce, które ratują nawet trudne sytuacje. To technika naturalna i bardzo szybka, choć w tym wypadku ryzykujemy zabrudzenie, no i musimy zachować dokładną higienę rąk, aby nie przenieść żadnych bakterii.

Podkład, a rodzaj skóry?

Dobrze nałożony podkład nie może być widoczny, ważyć się lub oddzielać od twarzy. Podkład musi być odpowiednio dobrany do rodzaju skóry. Cera sucha przed aplikacją musi być odpowiednio nawilżona, w przeciwnym razie produkt będzie się od niej oddzielał w sposób widoczny. Do niej użyj preparatów kremowych. Skórę tłustą, z rozszerzonymi porami najlepiej zakamufluje fluid. Idealny będzie podkład z matowym wykończeniem. Satynowy podkład nadaje się do każdego rodzaju cery, prócz tłustej. Do cer z wypryskami i trądzikiem nie stosuj podkładów rozświetlających. Podkreślą niepotrzebnie niedoskonałości skóry.

 

Podobne

Tagi