Yvette krem z kwasem hialuronowym – jaki krem z kwasem hialuronowym wybrać?

cze 21, 2020 przez

Yvette krem z kwasem hialuronowym – jaki krem z kwasem hialuronowym wybrać?

Kwas hialuronowy jest jednym z najpopularniejszych składników kosmetyków przeciwstarzeniowych. Dlaczego i czy warto zainwestować w krem z kwasem hialuronowym?

Jakie są właściwości kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w naszym organizmie. Jej głównym zadaniem jest odbudowywanie skóry. Wraz ze starzeniem się organizmu, pokłady kwasu hialuronowego zmniejszają się, tym samym czyniąc skórę bardziej podatną na zniszczenia. Dlatego właśnie ten składnik najczęściej występuje w kosmetykach dla skóry dojrzałej. Działa nawilżająco i redukuje zewnętrzne oznaki starzenia się skóry, takie jak np. zmarszczki. Nawilżenie to absolutna konieczność przy wykonywaniu wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych. Skóra, która jest sucha, staje się bardziej podatna na zniszczenie, infekcje i uszkodzenia, a takie zabiegi jak np. terapia retinolem, oczyszczanie czy złuszczanie przyniesie więcej szkody niż pożytku. Kwas hialuronowy zatrzymuje wodę i stymuluje produkcję elastyny i kolagenu. Jest humektantem, czyli substancją, która potrafi trwale wiązać wilgoć. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może związać nawet 250 cząsteczek wody. Bierze także udział w regeneracji uszkodzonych tkanek, dlatego stymuluje produkcję nowych komórek.

 Yvette krem z kwasem hialuronowym – Jak wybrać krem z kwasem hialuronowym?

Kosmetyki powinny odpowiadać potrzebom naszej skóry, dlatego warto zwrócić uwagę na składniki kremu. Czy odpowiada on naszym potrzebom, typowi cery, niedoborom, które ma nasza skóra? Składnik ten może pojawić się w każdym kosmetyku – od serum przez maseczki po błyszczyk do ust. Nadaje się także do każdego typu cery. Niektóre kobiety mające problem z trądzikiem zastanawiają się, czy mogą nawilżać skórę. Jak najbardziej! Zwalczanie trądziku może poważnie wysuszyć cerę, która może reagować jeszcze większą produkcją łoju. Można wybierać spośród wielu marek i wybrać na przykład Yvette krem z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy rewelacyjnie nawilża i walczy ze zmarszczkami. Warto wykorzystywać go w codziennej pielęgnacji ciała, twarzy i włosów.

 

Podobne

Tagi