Skuteczne domowe sposoby na przeziębienie. Domowa apteczka – przeziębienie domowe metody

wrz 2, 2018 przez

Skuteczne domowe sposoby na przeziębienie. Domowa apteczka – przeziębienie domowe metody

Źle się czujesz? Powoli zaczyna dopadać Cię grypa? Nie chcesz biec do apteki po leki lub stanąć w kolejce do lekarza? Może wypróbuj sprawdzone, skuteczne domowe sposoby na przeziębienie, które z pewnością pomogą udrożnić zatkany nos, obniżyć podwyższoną temperaturę i złagodzić chrypkę lub kaszel.

przeziębienie domowe metody

Chory może wypróbować na przeziębienie domowe metody, na pewno babcie, ciocie oraz mamy służą świetną radą.
Zacząć wystarczy od herbaty z miodem, z sokiem malinowym, sokiem z czarnego bzu. Łatwy dostęp w przysłowiowym spożywczaku, a może udało Ci się zrobić zapasy w lecie? Te własne przetwory są doskonałym zabezpieczeniem na gorsze dni, które prędzej czy później dopadają każdego.

Skuteczne domowe sposoby na przeziębienie

herbata z imbirem, miód z mlekiem lub czosnkiem, syrop z cebuli, zioła, gęsi smalec, rosół, a także grzane wino, piwo czy wódkę z pieprzem.
Częstym zaleceniem mam bywa także wygrzanie się, gorące kąpiele, babcie proponują ziółka. W okresie przeziębienia korzystnie wpływ mają niektóre zioła, takie jak tymianek, lipa, czarny bez, majeranek, szałwia, rumianek, eukaliptus pietruszka, podbiał czy dziewanna. Zmniejszą kaszel i uporczywy katar. Ponadto działają przeciwgorączkowo. Na bazie ziół można przyrządzić zdrowotne wywary i herbatki. Warto pamiętać, dobrym sposobem na obniżenie temperatury są zimne okłady.
Na przeziębienie domowe metody nie zawsze są skuteczne, ale warto wypróbować kilka powyższych rad.