Przeziębienie i ból gardła – symptomy przeziębienia

gru 3, 2018 przez

Przeziębienie i ból gardła – symptomy przeziębienia

Grypa? Przeziębienie? Czy to nie to samo? Wiele osób mylnie interpretuje symptomy przeziębienia.
W kilku słowach zacznijmy od tego na co zwrócić uwagę, źle się czujesz, dopada Cię ogólne osłabienie? Podczas choroby występuje wiele oznak jak: kichanie, katar, niedrożność nosa, ból gardła, suchy, nieproduktywny kaszel, ból głowy.

symptomy przeziębienia

Przeziębienie i ból gardła to nierozerwalny duet, ale jak sobie pomóc, by złagodzić te nieprzyjemne dolegliwości. Warto sięgnąć po płukanki z soli kuchennej, sody oczyszczonej, szałwii, w aptekach dostępne są pastylki do ssania oraz spray, które łagodzą ból. Przeziębienie wiąże się ze znacznie łagodniejszymi objawami niż w przypadku przebiegu grypy.

przeziębienie i ból gardła

Rozwój przeziębienia następuje gwałtownie i mija szybko. Czasem nawet niezauważalne są pierwsze objawy. Często mylone symptomy przeziębienia jak podwyższona temperatura, może być też oznaką grypy, ale co ważne w przypadku przeziębienia temperatura nie przekracza 38 stopni Celsjusza.
Przeziębienie i ból gardła prawie zawsze występuje razem, jest to objaw nierozerwalny i jeden z najczęściej występujących zaraz po katarze.