Podwyższony poziom cukru – co można zrobić?

lip 12, 2017 przez

Podwyższony poziom cukru – co można zrobić?

Cukrzyca to schorzenie, które pojawia się coraz częściej, zarówno u starszych, jak i u młodych osób. Powody pojawienia się tej choroby mogą być różne. Najczęstszą postacią cukrzycy jest cukrzyca typu II, która jest zazwyczaj konsekwencją nieprawidłowej diety i mało aktywnego trybu życia. Czy podwyższony poziom cukru zawsze świadczy o cukrzycy i co można zrobić po jej zdiagnozowaniu?
Znacznie podwyższony poziom cukru zawsze świadczy o cukrzycy. Istnieje jednak jeszcze tak zwany stan przedcukrzycowy, który jest nieznacznym podwyższeniem poziomu cukru i może być spowodowany na przykład stresem. Podwyższony poziom cukru to jednak zawsze powód do dalszych badań. Lekarz może zadecydować w takim przypadku o wykonaniu badania z glukozą.

 

Jak leczyć cukrzycę? Jeśli cukrzyca zostanie zdiagnozowana, to o dalszym leczeniu decyduje lekarz. Obecnie niektórzy chorzy na cukrzycę decydują się na różne alternatywne sposoby leczenia tej choroby, jednak należy pamiętać, że również w przypadku takich prób należy być pod kontrolą lekarza. Zazwyczaj osoba chora na cukrzycę musi przyjmować leki. Jeśli one nie wystarczają, konieczne jest także przyjmowanie insuliny. Niezbędna w procesie leczenia jest zmiana diety na taką, w której zostaną usunięte produkty znacznie podwyższające poziom cukru we krwi. Leczenie cukrzycy nie może obyć się także bez urządzenia zwanego glukometrem, które pomaga ustalić, jaką dawkę insuliny należy przyjąć.