Jakie witaminy i suplementy można stosować przy lekach na nadciśnienie

sie 16, 2020 przez

Jakie witaminy i suplementy można stosować przy lekach na nadciśnienie

Serce każdego dnia i nocy wykonuje bardzo skomplikowane czynności, pompuje krew do całego organizmu. Dzięki jego pracy po prostu żyjemy, w momencie gdy pojawiają się pierwsze problemy często je lekceważymy, jednak wraz z pogorszeniem stanu zdrowia szukamy pomocy u specjalisty.

Diagnoza to nie wyrok

Zanim dostaniemy odpowiednie leki przechodzimy szereg badań, jednych mniej innych bardziej skomplikowanych, wśród nich na pewno zostanie przeprowadzone EKG, USG serca, próba wysiłkowa. W momencie gdy pojawiają się nieprawidłowości zostajemy przekierowani do lekarza specjalisty jakim jest kardiolog. Lekarz ten wprowadza szereg działań, które usprawniają pracę naszego serca. Farmakologia to jeden z najważniejszych czynników, często zielarze zalecają kuracje naturalne, jednak niekiedy jest już zbyt późno, aby same zioła wystarczyły.

Diagnoza to nie wyrok, z problemami sercowymi można żyć, długo żyć, jednak trzeba o siebie dbać.

Wspomóż swój organizm

W pierwszej kolejności warto pomyśleć o zdrowej diecie, ważne by była ona bogata w potas, ryby, orzechy, a także nienasycone kwasy tłuszczowe. Doskonałym uzupełnieniem diety są także kasze i zboża pełnoziarniste, są to naturalne dania, które mogą dostarczyć do naszego organizmu witaminy z grupy B i magnez. Dieta może czasem nie wystarczyć, z tego też powodu zalecane są preparaty z apteki, jak suplementy z tranem, kwasami omega-3, zioła, jak chociażby głów. Na rynku coraz częściej można odnaleźć doskonałe preparaty, które świetnie współgrają z lekami na nadciśnienie. Jednym z najlepszych rozwiązań jest oczywiście Presuren Cardio. Zanim jednak sięgniemy po wybrany preparat, naszą decyzję warto skonsultować z lekarzem prowadzącym.

Podobne

Tagi