Jak wybrać dobry krem z kwasem hialuronowym?

maj 21, 2020 przez

Jak wybrać dobry krem z kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na jego właściwości przeciwzmarszczkowe i przeciwstarzeniowe. Jednak, aby zadziałał, musimy zastosować odpowiedni rodzaj.
Kwas hialuronowy to składnik, który naturalnie występuje w skórze – odpowiada on za jej jędrność i napięcie. Codziennie około 30 procent kwasu hialuronowego, obecnego w naturalny sposób w organizmie, ulega rozpadowi, a jego miejsce zajmują nowe cząsteczki kwasu.

Dobry krem z kwasem hialuronowym

Jednak wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, przez co dochodzi do degeneracji tkanek, w których się znajduje. Trzeba pamiętać, aby wybrać dobry krem z kwasem hialuronowym, ważny jest także typ cząsteczek, jaki znajduje się w danym kosmetyku. Można wyróżnić wielkocząsteczkowy i mikrocząsteczkowy. I tak: wielkocząsteczkowy kwas taki jak Hialuran Sodu (INCI: Sodium Hyaluronate) ze względu na swój stosunkową duży rozmiar nie przeniknie w głąb skóry. Będzie tworzył film, który wiąże wodę, ponieważ jest humektantem, czyli barierę ochronną na powierzchni skóry. Mikrocząsteczkowy Hydrolizowany kwas hialuronowy (INCI: Hydrolyzed Hyaluronic Acid) jest naprawdę godnym uwagi surowcem kosmetycznym.Dzięki swoim małym rozmiarom, ma zdolność wchłaniania przez skórę i wygładzania zmarszczek, dlatego jest używana głównie jako „składnik przeciwstarzeniowy”. W głębszych warstwach skóry trwale wiąże wilgoć i pozostanie nawet po zmyciu skóry. Spowoduje to, że skóra będzie wygładzona, szorstkość zmniejszona, a aplikacja makijażu ułatwiona. Zmarszczki zostają zmniejszone. Elastyczność skóry zostanie poprawiona po 4-8 tygodniach zastosowania. Wpływając na gęstość skóry sprawia, że staje się ona odporniejsza na odkształcenia i bardziej elastyczna. Ten typ kwasu hialuronowego ze względu na swoją małą masę cząsteczkową faktycznie wykazuje działanie w głębszych warstwach skóry, a nie tylko na powierzchni jak pierwszy typ kwasu hialuronowego. Chroni przed rozkładem kwas hialuronowy, który naturalnie występuje w skórze. Hydrolizowany kwas hialuronowy stymuluje również produkcję ceramidów, co wzmacnia barierę ochronną skóry. Działa regenerująco i przyspiesza proces gojenia się ran. Jest szczególnie pomocny w przypadku skóry wrażliwej.

 

Podobne

Tagi