Dobre kremy nawilżające do cery mieszanej. Jak wybrać dobry krem nawilżający?

maj 2, 2020 przez

Dobre kremy nawilżające do cery mieszanej. Jak wybrać dobry krem nawilżający?

Krem nawilżający to podstawa każdej pielęgnacji. Przygotowuje skórę do bardziej zaawansowanych zabiegów kosmetycznych takich jak, np. piling. Bez tego elementu wszelkie działania na skórze mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.

Dobre kremy nawilżające do cery mieszanej

Ochrona przed słońcem i właśnie nawilżanie to najpewniejszy, najbardziej minimalistyczny i oszczędny sposób na zapobieganie starzeniu się skóry. Jednak jak wybrać dobre kremy nawilżające do cery mieszanej, tłustej czy suchej?

Cera mieszana
Cera mieszana wymaga specjalnej pielęgnacji. Zazwyczaj w takim przypadku twarz ma skłonność do przetłuszczania się w strefie T (czoło, nos, broda). W pozostałych rejonach skóra jest wysuszona. Jeżeli chcemy stosować do tego typu skóry tylko jeden specyfik, powinien to być maksymalnie lekki krem nawilżający. Do tak wymagającej cery i tak często stosuje się więcej kremów (jeden na strefę tłustą, drugi na strefę mieszaną). Zarówno skóra sucha jak i tłusta wymagają nawilżenia – nie jest to trudne, wystarczy dobrać odpowiedni krem nawilżający do cery mieszanej.
Krem nawilżający do cery suchej natomiast powinien być zbudowany na bazie lipidów, tak by uzupełniać braki w naturalnej warstwie lipidowej skóry – czyli w warstwie ochronnej, którą powleczone jest nasze ciało. Warstwa lipidowa składa się głównie z tłuszczów, powstaje wskutek wydzielania się sebum – w przypadku cery suchej proces ten jest zbyt słaby. Efektem jest nadmierna utrata wody ze skóry. Dobrze sprawdzą się tutaj wszelkie humektanty jak na przykład kwas hialuronowy lub mocznik.
Krem nawilżający do cery tłustej z kolei nie powinien być kremem lipidowym. Oprócz podstawowej funkcji, jaką jest nawilżenie, krem ten ma za zadanie również regulować pracę gruczołów łojowych, zmniejszając wydzielanie sebum. Ponadto krem nawilżający do cery tłustej działa matująco.
Krem nawilżający do cery trądzikowej ma za zadanie nawilżać oraz hamować łojotok. Ponadto ma działać przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Osoby o cerze trądzikowej często zmagają się z problemem braku odpowiedniego nawilżenia z powodu używania preparatów odtłuszczających na trądzik.

Podobne

Tagi